Družina RS Tučňáci Jičín


Naše vizitka

Jsme skupinka roverů z krásného města Jičína (nebo jicinsko.cz) v Českém ráji. Středisko Brána Jičín Naše skautské středisko 522.01 se jmenuje Brána, podle jičínské dominanty, Valdické brány. V družině nás je devět, všem nám je víc než 18 let a jsme svéprávní (i když náhodný pozorovatel by občas možná pochyboval...:-) V současné době jsme téměř všichni přes týden mimo Jičín, takže se vídáme hlavně o víkendech, v místech našich studií, prací a taky "virtuálně" tady, na našich stránkách. Pokud je to v našich (časových) možnostech, pomáháme s vedením dětí v našem středisku, v létě se podílíme na vedení tábora skautů a skautek z 1. oddílu. Tři z nás mají vůdcovský kurz, dva z nich lesní školu, dva další mají kurz čekatelský a možná by se do tohoto výčtu hodilo i to, že jeden z nás bude učitel:-). Ale lépe než statistiky v tomto případě promluví osobní informace o každém z nás.


Tučňáci osobně:

- O každém trochu - ČIKO - Bobo - Mrňous - Mrazák - Góťa - Woody - Íí - Kutil - Fanynek -


Odpovědi na otázky, které by tě mohly zajímat

Zde najdeš odpovědi na otázky, které nám už někdo položil a nebo o kterých si myslíme, že by tě mohli zajímat. Pokud tě napadne nějaká jiná, neváhej a napiš e-mail nebo do foRA.

Proč máme v názvu slovo družina?

Občas se nás lidé ptají, proč se jmenujeme Družina RS Tučňáci - roveři se přeci sdružují do kmenů... No, zjednodušeně řečeno: My v podstatě jsme roverský kmen. Ovšem v Jičíně je roverů (a rangers) víc než nás devět a i na našich stránkách se s nimi můžete setkat - třeba ve Fotoalbu. Jsou ale registrováni u oddílů skautů a skautek. Tučňáci jsou v podstatě takové (zdravé:) jádro a proto jsme družina. Druhým důvodem je i to, že v počátcích jsme byli přiřazeni k oddílu skautů jako družina všichni. A pokud někomu ještě nedošlo, co znamená RS: Je to zkratka pro "rovers".


Proč jsme skauty? (Aneb je skaut skutečně out?)

V dnešní turbulentní době by se mohlo zdát, že činnosti jako skauting pouze odvádějí pozornost od sledování pravé cesty, vedoucí k životnímu blahobytu a prosperitě. Opak je pravdou!

To, že jsme skauti, z nás nedělá individua odtržená od reality, uzavřená do světa uniform, zákazů a příkazů. Žijeme obyčejné životy a skauting nám dává možnost prožívat je neobyčejným způsobem.

Skauting nás naučil mnoha věcem, bez kterých bychom možná nebyli tam, co dnes. Některé z těchto znalostí už zachránili i lidský život. Proto jsme skautingu věrni i teď, kdy už nejsme dětmi. (Alespoň věkem ne;-)

Ano, jsou nám vlastní ideály hrdinů Foglarovek. Svět se ale od dob, ve kterých žili, změnil. A stejně tak vývoj skautského hnutí a skautů samých (tedy nás) pokračuje. Nejsme parta naivních Mirků Dušínů. Uvědomujeme si nástrahy okolního světa, víme co od nás očekává a snažíme se být dobrými, ale i úspěšnými. Vždyť slušnost není (vždy) spojena s prostoduchostí a naopak ostré lokty nemusí být znakem hrubého chování!


Pokud tě zajímá, jak spolu trávíme čas, podívej se na přehled našich akcí.


Tučňáci:
[eSchůzka]