Družina RS Tučňáci Jičín


Hodnocení webů na Skautské křižovatce

6.1.2004 v 10:07 vložil ČIKO (upravená původní verze z 15.12.2003, 21:47)

Na Skautské křižovatce probíhá již delší dobu zajímavá akce - hodnocení skautských webů. Každý týden je do hodnocení přidán nový web se skautskou tématikou a návštěvníci Křižovatky hodnotí jeho grafické zpracování, obsah, přehlednost orientace a celkový dojem. Známkuje se jako ve škole, 1 až 5.

Ve vánočním týdnu od 22.12 do 29.12.03 byly hodnoceny tyto naše stránky.

A jaký je výsledek?

Stránky ohodnotilo 25 lidí. To bohužel není moc, přes vánoce se u Internetu holt nesedí. Což je samozřejmě dobře, ale ne tak pro naše účely:)

Celkově jsme v průběžném žebříčku hodnocených obsadili 3. příčku s průměrnou známkou 1,71 (což je docela pěkné;). Za žádné z hodnocených kritérií jsme nedostali 5 a převažující známkou byla naopak 1. Za obsah stránek nám dokonce nikdo nedal horší známku než 2! Takže web se celkem líbí, což nás samozřejmě těší.

Ale co si z toho máme odnést? Jediný textový komentář, který hodnotící napsali, byl kladný. Jak máme vědět, kvůli čemu jsme dostali horší známky a napravit se? To je přínos, který mi chybí. A tak vás prosím, až budete v následujících týdnech hodnotit další skautské weby - připište i textový komentář! Zamyslete se nad tím, co se vám nelíbilo a vysvětlete to tvůrcům onoho webu! S chválou samozřejmě taky nešetřete a buďte shovívaví. Hodnocení by přeci nemělo nikoho odradit od tvorby webu, ale mělo by vypíchnout povedené věci a dát nové podněty pro další rozvoj.

Relevantní odkaz: Výsledky hodnocení Tučňákovských stránek

Přidáno 12.2.2004: Na skaut.cz bylo založeno diskuzní fórum na téma hodnocení skautských webů.


Zobrazeno 3302x | Zobrazit reakce na článek (1) | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]