Družina RS Tučňáci Jičín


Vyzvědači Hořice (Dvůr Králové:-) 2006

Obrázek ke článku Vyzvědači Hořice (Dvůr Králové:-) 2006
24.10.2006 v 16:49 vložil ČIKO (upravená původní verze z 22.10.2006, 22:31)

Letos jsme se opět rozhodli vyrazit do Hořic na hru Vyzvědači a vzali jsme s sebou i naše čerstvé roverstvo, mladou krev :-)

Scénář víkendu 20. - 22. 10. byl podobný jako minulý rok. V pátek večer jsme dorazili do Hořic a ubytovali se v sokolovně, kde se nám dostalo tradičního přivítání chlebem a solí. Jakmile dorazili všichni účastníci, byli jsme rozlosováni do čtyř týmů (Modrý, Červený, Žlutý, Zelený) a dostali jsme mapy Hořic s vyznačeným herním územím. Potom jsme, rozděleni do týmů, hráli v tělocvičně hry, abychom se navzájem lépe poznali. Když jsme se znali dost, šli někteří spát a jiní pokračovali v nejrůznějších hrách až do pozdních (brzkých?) hodin.

Ráno jsme se natěšení připravili na hru a vyrazili po skupinách do města. Organizátoři nás na herní území vedli podivnými oklikami, až jsme všichni skončili u autobusu. A začalo se dít něco naprosto nečekaného. Nastoupili jsme dovnitř, podle instrukcí jsme si přes oči zavázali šátky a autobus se rozjel...

Jeli jsme asi půl hodiny, Mrňous si pod šátkem stačil zdřímnout. Když autobus zastavil a my jsme si na pokyn organizátorů sundali šátky z očí, zjistili jsme, že jsme ve Dvoře Králové nad Labem. Takže hořičtí Vyzvědači 2006 se hráli v úplně jiném městě! Mapy jsme samozřejmě vyfasovali nové, každé družstvo si zvolilo na svém území velitelství a hrálo se.

Hra Vyzvědači spočívá v tom, že se členové každého týmu snaží zjistit vybraná fakta na nepřátelském území bez toho, aby byli chyceni nepřítelem. O obezřetné plížení i divoké honičky v ulicích města není nouze. Podrobnosti nebudu rozepisovat, každý má ze hry své specifické zážitky. Důležité je to, že se v běžném městském provozu nikomu nic nestalo a hru si všichni užili. Hrálo se do 15.00, potom byl sraz u autobusu a vrátili jsme se do Hořic.

Po návratu jsme se šli zrelaxovat do bazénu a potom na večeři, kterou hořičáci připravili u nich v klubovně. Znamenité!

Po večeři a krátkém odpočinku přišlo vyhlášení výsledků. S výrazným rozdílem vyhráli Žlutí se dvěma našimi zástupci (Štaflík a Čiko). Bujará radost, vítězná hořická trubička, společné fotografování...:-)

A pak další hry, spánek a ráno odchod na vlak, který nám jaksi trochu ujel, takže jsme si ještě chvíli poseděli na nádraží a jeli dalším... Super víkend, děkujeme pořadatelům za jistě náročnou přípravu! Klaplo Vám to...

Vyzvědači 2006 - zápis v kronice pořadatelů


Zobrazeno 3801x | Zobrazit reakce na článek (1) | Reaguj na tento článek ve foRU! | Zpět na seznam článkůTučňáci:
[eSchůzka]